ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!
Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині.
Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!
В секції дослідницьких робіт:
Перше місце- Ткачук Юлія "Рятівники євреїв Чернівців під час Голокосту", наукова керівниця Герасим Наталя (Чернівці);
Друге місце - Зоураб Катерина "Авторська екскурсія «Полтава. Голокост. Місця пам’яті», наукова керівниця Москаленко О. (Полтава);
Друге місце - Негода Ігор та Корівник Марія "Особлива мішень для нацистів (відеоробота)", наукові керівники Гедз В., Ашенко А., Мельник Т., Ковалінська М.(Макарів);
Третє місце - Глухова Єва "Діна Пронічева: доля країни через долю людини", наукова керівниця Фрідман Ірина (Київ);
Третє місце - Нечепуренко Артем "Проблеми збереження історичної пам'яті про пораймос в Україні", наукові керівниці Барабаш Н.О. і Капильцова В.І. (Кривий ріг)
В секції творчих робіт:
Перше місце - Панасенко Ольга "Діти Голокосту", наукова керівниця Фузік Л. (Київ);
Друге місце - Лазарук Марина "Серія робіт 1. Закатована. 2. Розстріл. 3. 31 марта. Охранники концлагеря Берген-Бельзел…трупы узниц. 4. 1 апреля 9:16. Газовая камера", наукова керівниця Заліва Т. (Київ);
Друге місце - Семеній Маргарита "Експресивно забарвлена лексика в поетичній збірці «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської", наукова керівниця Шевчук Валентина (Хорошівка, Житомирська обл);
Третє місце - Ковальчук Яна Серія малюнків «Історія однієї родини», наукова керівниця Кулішова О. (Острожець, Рівненської області);
Третє місце - Правоторова Анастасія "Серія малюнків у техніці «комп’ютерна графіка» на тему: «Історія – життя пам’яті», наукова керівниця Антіпова С.(Кам'янське)
Конкурс відбувається за підтримки Ассоциация еврейских организаций и общин (Ваад) Украины и Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Фото: Валентина Шевчук, Віталій Гедзь
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]