Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: навчання про історію Голокосту і права людини, 2020
У жовтні-листопаді 2020 року продовжилася освітня співпраця між УЦВІГом та Інститутом вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель (Нью-Йорк). Після перенесення дат, додаткового набору учасників та тривалої підготовки нарешті відбулася онлайн-школа для близько 30 учасників з усієї країни.
Протягом 9 онлайн-зустрічей учасники та лектори обговорювали питання інтеграції навчання про історію Голокосту та освіту в сфері прав людини, розглядали історичні та методичні кейси, брали участь у практикумах та обговореннях, формулювали власні плани щодо покращення такої освіти у своїх навчальних закладах. Додаткові матеріали, надіслані лекторами та ведучими наперед, відео-лекції, пошукові завдання та практичні завдання допомагали максимально урізноманітнити навчання й обмін досвідом, а також встигнути осягнути чимбільший обсяг матеріалу.
Дуже допомагала урізноманітнити дискусії участь освітян з середньої та вищої школи, викладачів курсів підвищення кваліфікації, вчителів історії та інших гуманітарних дисциплін (література, рідна та іноземна мова тощо).
Ми щиро дякуємо міжнародній команді лекторів та тренерів, а також всім учасникам за підтримку та внесок у роботу онлайн-школи.
Дуже важливо також, що цього року семінар-школа відбулася за співфінансування Інституту імені Ольги Ленгель та Голандського єврейського гуманітарного фонду (Dutch Jewish Humanitarian Fund).
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]