Тренінг програми дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) у Хорватії
Програма дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) є проектом Європейського інституту спадку Шоа (European Shoah Legacy Institute (ESLI), започаткованим внаслідок Конференції з приводу майна часів Голокосту (Holocaust Era Assets Conference ) (Прага, 2009) та Терезинської декларації, підписаної 47 країнами. Програма має на меті дослідження джерел, місць та відповідної інформації щодо розкраденого нацистами мистецтва, юдаїки та іншої культурної власності. Вона надає поглиблену освіту для формування громади експертів, котрі зараз і в майбутньому займатимуться питаннями культурного грабунку часів Третього райху, Голокосту та Другої світової війни. Кожного року програма пропонує тижневі тренінги, котрі надають детальний історичний огляд культурного грабунку, еволюцію та практики його втілення; методологічне навчання, включаючи проведення спеціальних досліджень у громадських та приватних архівах; огляд та обговорення законодавчої бази та механізмів на національному та міжнародному рівнях, включаючи політичні, моральні та етичні аспекти реституції. Наступний тренінг програми відбудеться 10-15 березня 2013 р. у Загребі, Хорватія за сприяння Міністерства культури Республіки Хорватія та Центру музейної документації та Державною службою архівів Хорватії.
Особливо заохочуються заявники з балканських та середземноморських країн. Строк для подання заявок (включаючи заявки на фінансову допомогу) на тренінг у березні 2013 р. у Загребі, Хорватія – до 4 січня 2013 р.
Інформування учасників – 15 січня 2013 р.
Детальна інформація про подання заявок за посиланням
http://provenanceresearch.org/
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]