Томаш Блатт. З попелу Собібору Thomas Toivi Blatt: From the Ashes of Sobibor
Коли Т. Блатт прибув у нацистський табір смерті Собібор, йому було 15 років. Всю його родину було відправлено до газової камери на очах в хлопця, в той час як його самого було обрано для "Arbeitseinsatz": працювати читильником взуття Карла Френцеля (Karl August Frenzel), коменданта Собібору.
Це "привілейоване" становище дало йому шанс на виживання та, зрештою, втечу після участі в повстанні 320 вязнів табору. Т. Блатт один з небагатьох, хто вижив після повстання в Собіборі. Після повернення він зустрів своїх колишніх сусідів. Дехто хотів йому допомогти, дехто ставився вороже. У своїй книзі Т. Блатт розповідає свою історію, включаючи описи свого дитинства у єврейському містечку Ізбиця (Izbica) в районі Любліна та періоду після повстання у Собіборі.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]