The Jews from Macedonia and the Holocaust. History, Theory, Culture / Ed. by Sofija Grandakovska. - Skopje: Euro Balkan Press, 2011. - 727 p
Двомовна хрестоматія під назвою "Євреї Македонії та Голокост: історія, теорія, культура" під редакцією С. Грандаковської, яка також є автором передмови до видання - це книга, що постала в результаті дослідницького проекту "Євреї Македонії та Голокост", разом із наступною історико-документальною виставкою, присвяченою темі проекту. Предметом праці, який становить головний інтерес дослідників, є трагічна доля 7148 євреїв Македонії, замордованих 1943 р. в газових камерах табору Треблінка ІІ. Вміщуючи чотирнадцять оригінальних наукових праць та об'ємну передмову, а також ілюстрації оригінальних фотоматеріалів й історичних документів, що стосуються різних аспектів періодів до, під час та після Голокосту, хрестоматія ставить та аналізує питання про місце теми Голокосту в Македонії у теоретичних, культурних, академічних та освітніх дискурсах, а також про місце цієї проблеми у загальному світовому масиві досліджень з цього питання.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]