Спогади-терни. Про моє життя німецьке…: Спогаді про перебування на примусових роботах у нацистській Німеччині / Гол. ред., вступ. Ст.. Г. Грінченко; упор., коментар І. Реброва. - Харків: Право, 2008. - 448 с. ISBN 978-966-458-102-5
У виданні вміщено спогади, сучасні листи та короткі автобіографії колишніх примусових працівників у нацистській Німеччині (загалом 88). Ці матеріали висвітлюють обставини вивозу, перебування на примусових роботах та повернення на Батьківщину остарбайтерів-українців. До першого розділу увійшли розгорнуті та значні за обсягом тексти, які найбільше відповідають визначенню "спогади". До другого розділу, "Короткі листи та автобіографії", поміщено стислі розповіді, близькі до жанру офіційних автобіографій та листів. До третього розділу віднесено історії тих примусових працівників, яким довелося потрапити до нацистських концтаборів. Історії з четвертого розділу демонструють цікаве явище трансляції пам'яти про примусову працю. Тут уміщено розповіді нащадків колишніх остарбайтерів, тобто всіх тих, хто став спадкоємцем життєвого досвіду примусових працівників. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]