Співробітництво з німецькими громадськими і освітянськими організаціями
Український центр вивчення історії Голокосту після успішного проведення в лютому 2007 року в Києві наукового Круглого столу з проблем осмислення спадщини Другої світової війни – «Вчимося історії» за підтримки та в співробітництві з німецьким культурним центром Гете – Інститут ( www.goethe.de/ukraine ) та вже добре відомим на теренах України Фондом Фрідріха Еберта ( www.fesukraine.kiev.ua ) продовжує активно співпрацювати з цими інституціями, передовсім в царині освітянської діяльності.
26 березня 2007 року в Києві Фонд Фрідріха Еберта провів Круглий стіл «Громадянське суспільство в Україні, Білорусі і Німеччині: крізь кооперацію до розвитку партнерства» Цей круглий стіл є підготовчим до міжнародної конференції з такою ж назвою, що відбудеться в Києві 1 -2 жовтня 2007 року. До підготовки концепції секції «Освіта» на цій конференції був запрошений також поряд з іншими організаціями і Український центр вивчення історії Голокосту. Можливо ця секція буде включати в себе дискусію з приводу аналізу сучасних право радикальних рухів, що сповідують міжетнічну інтолерантність і ксенофобію, шляхи спротиву цьому рухові та обговорення уроків історії Голокосту в сучасному українському соціумі. Також Центр в співпраці з Гете-Інститут та Фондом Фрідріха Еберта планує восени ц.р. провести окремий круглий стіл з цієї проблематики для науковців з залученням українських, німецьких, білоруських та російських фахівців.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]