Софія Ярова. «Моє життя в період окупації»
Проєкт «Слово Праведника» опублікував мемуари Праведниці народів світу Софії Ярової. За проханням і з дозволу керівництва Проєкту ми розміщуємо повний текст спогадів на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту. Мемуари присвячені подіям у Києві у роки окупації німцями з 1941 по 1943 роки. Це розповідь про трагічні події у Бабиному Ярі та історії рятування євреїв від загибелі.
Софія Григорівна Ярова — українська Праведниця народів світу, педагог, моральний авторитет. У роки Другої світової війни разом із мамою, Єфросинією Бойко, вона героїчно рятувала євреїв в окупованому німцями Києві.
Проєкт «Слово Праведника» виконується завдяки спонсорській підтримці «Української Світової Фундації» (Канада) та координується Ваадом України. Книгу видано до 80-річчя трагедії Бабиного Яру
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]