Фоєрман, Юліуш. Щоденник зі Станіслава (1941-1943 рр.) Пер. з польської. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2009. - 56 с. ISBN 978-966-458-102-5
"Щоденник зі Станіслава" - це свідчення Юліуша Фоєрмана про трагічну долю станіславських євреїв періоду нацистської окупації, опубліковані 1966 р. у Варшаві Єврейськім історичним інститутом. Сьогодні важко перевірити достовірність усіх свідчень автора і очевидця подій 1941-1943 рр., однак описані у його щоденнику життя і смерть станіславського гетто, "світла" і "тіні" всередині єврейської спільноти, відчайдушні спроби порятунку і життя за нацистської окупації, колабораціонізм офіційних, а також інспірованих гестапо, суспільних та охоронних структур в Станіславі будуть вартісним історичним джерелом для вивчення історії станіславського гетто, яке було ліквідовано 65 років тому. Видання проілюстроване поштовими листівками та світлинами, а також реконструкцією меж станіславського гетто, які допоможуть відтворити описані факти і події.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]