Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»
18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.
Учасниці та учасники з різних куточків України, з різним життєвим і професійним досвідом, з різними ідеями та думками, обговорювали важливі питання минулого, сьогодення і майбутнього, разом та індивідуально кожен для себе розробляли план дій.
За цей короткий час ми встигли: під час групової роботи проаналізувати нові методи, підходи, виклики до навчання про історію Голокосту та права людини в контексті війни, що триває; більше дізнатися про міждисциплінарний підхід до навчання про Голокост, права людини та міжкультурної освіти; ознайомитися з методичним виданням «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»; обмінятися ідеями проєктів.
Тема людської гідності й прав людини завжди залишається важливою, особливо в сучасних умовах, коли в учнів та учениць з'являється все більше запитань щодо порушень прав людини. Учасники також підкреслили актуальність практикумів про історію, культуру й спадщину українських євреїв, історію Голокосту на українських теренах в європейському контексті; нікого не залишило байдужим обговорення вшанування пам’яті про Голокост сьогодні, історичні паралелі та актуальність комеморації.
Хоча програма і була дуже насичена, протягом двох днів час пройшов непомітно. Кожна і кожен відзначили, що змогли взяти в роботу багато корисних матеріалів та ідей для подальшої професійної діяльності.
Ми дякуємо учасникам за активну участь та небайдужість!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост
11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.
[Докладніше] -
Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (81), січень-березень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (81), січень–березень, 2025 р.
[Докладніше] -
Міжнародний день ромів
8 квітня — Міжнародний день ромів. Цей день покликаний привернути увагу до культури, історії та проблем ромського народу, підкреслити внесок ромської спільноти в усьому світі. Ця дата є символом поваги до багатогранної ідентичності ромів та водночас нагадуванням про виклики, з якими вони стикаються і сьогодні.
[Докладніше] -
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше]