ХI-й науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека
З 15 по 20 жовтня 2018 року в Україні та Польщі тривав XI науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі». 16 учасників цьогорічного семінару відвідали пам'ятні місця у Львові, Жовкві, Раві-Руській, Любліні, місце Янівського табору, масові поховання у Лисиничах, Меморіал та музей «Майданек», Белжець та Меморіал і музей на місці колишнього нацистського табору смерті Белжець. Теми лекцій, занять та практикумів стосувались становища євреїв України та Польщі у міжвоєнний період, українського націоналістичного руху та євреїв, сприйняттю Голокосту в Україні та Польщі, комеморативних практик різного часу та місць, стан викладання історії Голокосту в Польщі та Україні тощо. Знаковою подією цьогорічного семінару стала презентація українського перекладу книги Роберта Кувалека «Табір смерті в Белжеці». Семінар проводиться за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Against Germany (Claims Conference (Conference on Jewish Material Claims Against Germany)) у партнерстві із Brama Grodzka (Brama Grodzka (Grodzka Gate))
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]