Семінар «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі імені Роберта Кувалека »
Лекції читали Владислава Москалець та Андрій Усач. В українській частині семінару учасники також відвідали експозицію "Юдаїка" у Львівському музеї історії релігії, про яку розповів її куратор Макси Мартин, місця пам'яті у Львові, Раві-Руській та Жовкві, де екскурсії проводили Ольга Педан--Слєпухіна, Любов Кремінець, Михайло Скрипка. Ще однією знаковою подією української частини семінару стала лекція від відомого дослідника історії Голокосту в Польщі Яна Томаша Ґросса. Під час польської частини семінару учасники відвідали меморіальні центри на місцях колишніх таборів смерті - Белжець та Майданек. Окрім того, на практикумах вони мали змогу ознайомитись із різними методиками та формами викладання історії Голокосту в цих згаданих інституціях. Лекції та воркшопи для учасників проводили Йоанна Зентар, Голда Шемеш, Ева Копер, Беата Сівек-Чюпак, Йоланта Ласковська, Агата Радковська, Володимир Дишлевук, Роберт Шухта. Семінар проводився за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Against Germany
Останні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше]