Семінар «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі імені Роберта Кувалека »
Лекції читали Владислава Москалець та Андрій Усач. В українській частині семінару учасники також відвідали експозицію "Юдаїка" у Львівському музеї історії релігії, про яку розповів її куратор Макси Мартин, місця пам'яті у Львові, Раві-Руській та Жовкві, де екскурсії проводили Ольга Педан--Слєпухіна, Любов Кремінець, Михайло Скрипка. Ще однією знаковою подією української частини семінару стала лекція від відомого дослідника історії Голокосту в Польщі Яна Томаша Ґросса. Під час польської частини семінару учасники відвідали меморіальні центри на місцях колишніх таборів смерті - Белжець та Майданек. Окрім того, на практикумах вони мали змогу ознайомитись із різними методиками та формами викладання історії Голокосту в цих згаданих інституціях. Лекції та воркшопи для учасників проводили Йоанна Зентар, Голда Шемеш, Ева Копер, Беата Сівек-Чюпак, Йоланта Ласковська, Агата Радковська, Володимир Дишлевук, Роберт Шухта. Семінар проводився за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Against Germany
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]