Оголошено результати конкурсу з використання Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії
Близько двох місяців тому, у березні 2012 р., Український центр вивчення історії Голокосту оголосив про проведення конкурсу серед вчителів та школярів, котрі використовують у навчанні комплекти Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії, розроблені в рамках загальноєвропейського проекту ОБСЄ (Офісу демократичних інституцій та прав людини) Українським центром вивчення історії Голокосту та Всеукраїнською асоціацією вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова доба».
Метою конкурсу був відбір та презентація розробок уроків, заходів, проектів з використанням згаданих Навчальних матеріалів. Брати участь у проекті міг кожен вчитель зі своїм класом, котрі отримали від Центру комплект Навчальних матеріалів та працювали з ними у школі. Головною ідеєю було зібрати кращі приклади запровадження згаданих Навчальних матеріалів в навчальний процес та поділитися цими розробками з колегами.
Матеріалом для подачі на конкурс могли бути плани-конспекти уроків та/або навчальних чи виховних заходів, фото- та відеоматеріали, учнівські роботи, матеріали проектів, презентації тощо. Головним було розробити і провести даний захід з учнями, а також підготувати матеріал для поширення серед колег-вчителів.
21 травня було підведено підсумки конкурсу: подані роботи було ретельно прорецензовано та відповідно до цього розподілено призові місця. Серед поданих робіт були як уроки історії, так і виховні години, тренінгові заняття, семінари для вчителів та учнів, тренінгові заняття тощо. Іншими словами, до журі конкурсу було подано багато гарних розробок з усієї країни і, на жаль, відмітити призовими місцями всіх було неможливо.
Тим не менш, визначити призові місця було необхідно, і цю непросту задачу журі конкурсу виконало наступним чином:
1 місце у конкурсі – не було присуджено.
2 місце у конкурсі було присуджено п. Колодяжному Сергію Івановичу, вчителю історії Полтавської гімназії № 33, за розробку уроку для 11 класу до теми «Країни Азії та Африки в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст.»
3 місць, натомість, було присуджено декілька. Серед призерів п. Ковтун Лариса Олександрівна, вчитель історії, методист, директор Турбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, з розробкою уроку для 10 класу на тему «Тоталітарний та диктаторський режим»; п. Кожем’яка Оксана Леонідівна, учитель історії та права Донецького ліцею № 12, з планом тренінгу з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії «Розуміти і поважати інших» для 11 класу; п. Маркусь Наталія Іванівна, котра представила проект для учнів з дослідження історичної пам’яті, а також кілька розробок виховних занять для учнів різного віку.
Згідно з умовами конкурсу, на призерів чекають премії, а на авторів десяти найкращих розробок також подарунковий комплект літератури від Українського центру вивчення історії Голокосту.
Наразі матеріали авторів, відмічених призовими місцями, готуються до публікації. Незабаром з ними можна буде ознайомитися на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту, в розділі «Освітня діяльність», підрозділі «Навчальні матеріали з протидії антисемітизму, дискримінації, ксенофобії».
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]