Разлука / Ред. Е.С. Криулько. - Феодосия: СПД Сухарский С.П., 2010. - 216 с.
Данное издание представляет собой сборник воспоминаний пожилых евреев - жителей Феодосии об оккупационном периоде 1941-1944 гг. и Холокосте. В книге опубликованы 94 воспоминания объемом от одной до четырех страниц. Все авторы воспоминаний - члены феодосийской еврейской общины и подопечные Благотворительного фонда "Хесед Яхад". Как отмечает в предисловии редактор-составитель, директор ВБФ "Хесед Яхад" Е. Криулько, "…эти люди - не профессиональные литераторы, они уже не молоды, им было тяжело писать, и еще тяжелее было вспоминать. Обычными незатейливыми словами они рассказывают о событиях военных лет. … Мы просили их: "Напишите о том, что помните. Ваши дети и внуки должны об этом знать. Люди не должны забывать об этом".
… И они писали - долго, мучительно, трудно, отказываясь, но потом все-таки соглашаясь, плакали, пили лекарства, упрекали нас в том, что мы заставляем их вспоминать то ужасное, что мы хотели бы забыть".
Останні Новини
-
Запрошуємо на ХVІІІ щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми проводимо ХVІІІ Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики».
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2025 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з 2025 роком! Хай цей рік принесе нашій країні Перемогу і мир!!! Нам всім наснаги, мужності, успіхів у житті та професійній діяльності!
[Докладніше] -
Публічна дискусія: «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення»
10 грудня 2024 року у виставковому центрі «Жива пам'ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася публічна дискусія «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення». Під час дискусії історики, політологи, архівісти, культурологи розглянули Голокост не лише як історичну подію, але і як явище, що має актуальні уроки для запобігання будь-яким проявам масових злочинів сьогодні. Особливу увагу було приділено ролі суспільства у протистоянні несправедливості та боротьбі за захист прав людини та відповідальності кожного за майбутнє.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше]