Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії
Анонс нового проекту
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії
Український центр вивчення історії Голокосту радий оголосити про початок нового проекту в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі.
Цей проект має сприяти поширенню серед вчителів історії та гуманітарних дисциплін українських шкіл методичних рекомендацій та кращих практик з протидії означеним формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик, ми обміняємося досвідом з протидії ненависті та упередженням в сучасному українському суспільстві.
Проект має за мету:
- Розробити та апробувати під час семінарських зустрічей освітні та методичні матеріали з протидії антисемітизму, ксенофобії та ромофобії;
-
Використати в освітній програмі вже набутий досвід УЦВІГу та інших партнерських організацій;
-
Обмінятися досвідом з освітянами, відповідальними за професійну (пере)підготовку вчителів, надати їм необхідні методичні матеріали та літературу, узгодити можливості її використання у роботі;
-
Обговорити програмне та змістовне включення згаданих тем до програм професійної (пере)підготовки вчителів середньої школи;
-
Забезпечити контакти між державними та недержавними організаціями, котрі займаються освітою вчителів, сприяти взаємному обміну досвідом та матеріалами між такими організаціями, проведенню спільних освітніх заходів;
-
Залучити до зустрічей представників ромської та єврейської громад, сприяти встановленню ближчих контактів між різними громадами на місцевому та загальноукраїнському рівні.
Перший етап нового проекту складатиметься з двох семінарів, пройде у Києві попередньо у вересні та жовтні 2016 року. До участі буде запрошено методистів історії та суспільних дисциплін обласних інститутів післядипломної освіти (перший семінар, один представник від кожного ІППО) та методистів з міських департаментів освіти обласних центрів країни (другий семінар, один представник від кожного обласного центру).
На другому етапі протягом 2016-2017 рр. учасники обох семінарів зможуть за підтримки УЦВІГ замовити проведення подібних заходів для вчителів своєї області/ свого міста.
Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de ).
Реєстрація учасників перших двох семінарів розпочнеться після 15 серпня 2016 року, про що буде повідомлено окремо на веб-сайті та у Фейсбук-групі Українського центру вивчення історії Голокосту.
Щиро чекаємо на перші зустрічі з колегами та сподіваємося на зацікавленість майбутніх учасників проекту!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]