Восьмий щорічний семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі»
Український центр вивчення історії Голокосту (Київ) у співпраці з Центром «Театр Брама Гродська» (Люблін) та за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) і за підтримки Американського єврейського комітету та Конференції з матеріальних претензій євреїв до Німеччини проводять 3-8 жовтня 2015 року Восьмий щорічний освітньо-методичний семінар для викладачів історії та гуманітарних дисциплін "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складатиметься з лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі.
Проблематика семінару – історія і культура польського та західноукраїнського єврейства напередодні та під час Другої світової війни. Перший день семінару відбудеться у Львові, в Центрі міської історії та буде присвячений вивченню історичної спадщини єврейської громади Західної України та культурі пам’яті про Голокост у СРСР та сучасній Україні; також учасникам семінару будуть представлені проекти та ресурси Центру міської історії з юдаїки. Семінар проходитиме у Львові, Варшаві та Любліні. Учасники відвідають Меморіали жертвам Голокосту на теренах Польщі – музеї та меморіальні комплекси на місцях колишніх нацистських таборів смерті Белжець, Майданек, а також нещодавно відкритий Музеї історії євреїв Польщі «Полін» у Варшаві, де дізнаються про його освітні програми. Учасники семінару також матимуть змогу обговорити питання історії Голокосту з науковцями і викладачами Польщі та збагатитися досвідом викладання Голокосту від польських колег-освітян.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]