Сьомий щорічний семінар "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі"
Український центр вивчення історії Голокосту(Київ) у співпраці з Державним Музеєм Майданек (Республіка Польща) і Центром міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) за підтримки American Jewish Committee, Taube Foundation for Jewish Life & Culture та Conference on Jewish Material Claims Against Germany проводять 24-29 червня 2014 року Сьомий щорічний науково-методичний семінар для викладачів історії, а також для молодих українських науковців "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складатиметься з лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі. Цього року семінар присвячується 10-річчю створення Меморіалу на місці нацистьського табору у м. Белжець.
Проблематика семінару - історія і культура польського та західноукраїнського єврейства напередодні та під час Другої світової війни. Перший день науково-методичного семінару відбудеться у Львові, в Центрі міської історії та буде присвячений вивченню культурної спадщини єврейської громади Львова, також учасникам семінару будуть представлені проекти та ресурси з юдаїки Центру міської історії. Загалом, проводити теоретичні заняття та дискусії на семінарі будуть українські та польські історики та науковці (Д-р Анна Сусак, Д-р Василь Расевич, д-р Анатолій Подольський, Dr. Tomasz Haneiko, Dr. Pawel Spiewak, Dr. Adam Kopciowski та ін.) Семінар проходитиме у Львові, Варшаві та Любліні. Учасники відвідають Меморіали жертвам Голокосту на теренах Польщі: музеї та меморіальні комплекси на місцях колишніх нацистських таборів смерті Белжець, Собібор, Майданек.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]