«Захистимо пам'ять»: заходи проекту у 2014 році
Проект «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація місць масових поховань євреїв України часів Другої світової війни» почався на території нашої країни кілька років тому і успішно продовжується у 2014 році. За сприяння та фінансування МЗС Німеччини розвивається і освітня частина проекту. Цього року ми раді вітати нових вчителів та учнів Волинської, Львівської та Рівненської областей, які вирішили долучитися до проекту, а також знову бачити наших колег, які працювали в освітній програмі проекту у 2013.
Наприкінці серпня відбувся установчий семінар програми цього року, під час якого вчителі мали можливість більше дізнатися про історію Голокосту в Україні та Європі, ознайомитися з новими здобутками дослідницької частини проекту, обмінятися досвідом з колегами та побачити проекти учасників минулого року. Проте, найбільш емоційною складовою семінару стала можливість відвідати місця пам’яті у селах Прохід, Бахів та Кислин Волинської області, Острожці Рівненської області та у Раві-Руській Львівської області. Попри те, що облаштування місць пам’яті ще далеке до завершення, можливість побачити їх, почути голоси свідків та дізнатися історію загибелі місцевих євреїв безпосередньо на місці убивства, вшанувати пам'ять загиблих співвітчизників-євреїв справила на учасників семінару неабияке враження.
Після семінару учасники змогли визначитися зі своїми проектами, які надалі виконуватимуть разом із учнями, досліджуючи місцеву історію, історію місцевих євреїв, їх життя і загибелі, захищаючи пам'ять про багатокультурну спадщину своєї батьківщини. Минулого року учасники – вчителі та учні – створили надзвичайні брошури, виставки, шкільні куточки, фільми, карти та інші результати. Судячи з заявок, цей рік обіцяє бути ще цікавішим і пліднішим. Це підтвердили і учні, які зібралися на учнівську зустріч в Києві на початку листопада.
На черзі ще один практичний семінар для вчителів у Львові та прикінцева зустріч-презентація результатів роботи учнівських і вчительських робочих груп у Києві наприкінці року.
[Фотогалерея семінар у Луцьку-Львові 24-28 серпня, 2014]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]