Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Розпочалися місцеві семінари в рамках нового проекту з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.

21-23 жовтня та 4-6 листопада 2016 у Києві пройшли перші два семінари-відкриття нового дворічного проекту Українського центру вивчення історії Голокосту. Метою цього проекту є поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, а також співпраця та обмін досвідом у сфері державної та недержавної програм підготовки вчителів. 
На зустрічах у Києві були присутні методисти різних рівнів (ІППО, міста, райони), а також представники Інституту модернізації змісту освіти. Протягом зустрічей учасники мали можливість обмінятися думками, прослухати лекції та практикуми, ознайомитися з освітніми матеріалами та висловити свої рекомендації щодо теми протидії ворожнечі, зокрема антисемітизму та ромофобії. 
Тепер у планах проекту провести місцеві дводенні семінари для вчителів історії у співпраці з місцевими управліннями освіти та інститутами післядипломної освіти. Крім представлення згаданих тем та літератури, в результаті проведення місцевих семінарів стане можливим зібрати досвід вчителів з використання різних матеріалів, а також краще оцінити місцеві потреби та побажання до організації освіти в сфері протидії антисемітизму, ромофобії та іншим формам ворожнечі. 
Наразі місцеві семінари вже відбулися у Вінниці. На черзі Біла Церква, Краматорськ та Житомир. 
Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de

Останні Новини

  • „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”

    На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.

    [Докладніше]
  • Інтерв’ю в рамках проєкту «Дім пам’яті» в Чернівцях

    Повномасштабна агресія росії проти України, не тільки призвела до величезних людських жертв та руйнувань, але й спричинилася до переоцінки цінностей, трансформації колективної пам’яті, ревізії ставлення суспільства до подій минулого. Однією із сфер, де уже зараз відбувається зміна підходів та парадигм, є вивчення і викладання історії Голокосту.

    [Докладніше]
  • Виставка «(Не)Дитячі історії» у Козельці

    Цієї осені прийняти в себе виставку забажали колеги з Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Нас щиро надихає досвід співпраці з новими колегами, котрі звернулися до нас з такою ініціативою попри дуже непрості умови для освітньої роботи.

    [Докладніше]
  • «День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках

    У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.

    Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.

    [Докладніше]
  • Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»

    28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top