Як і коли говорити з учнями про пам’ять Бабиного Яру. Презентація збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя
10 та 11 квітня 2018 р. для вчителів історії та заступників з виховної роботи шкіл Шевченківського району міста Києва було проведено одноденні семінари, присвячені презентації нового ресурсу проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».
Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» присвячений пошуку шляхів (від)творення пам’яті про трагедію Бабиного Яру та про Бабин Яр як місце в сьогоднішньому українському суспільстві та, передусім, серед учнівської молоді. Нове видання – це збірка навчально-методичних розробок шкільних занять на основі матеріалів віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті».
В результаті ознайомлення з освітньою складовою проекту вчителі та учні зможуть на прикладі матеріалів віртуальної виставки про Бабин Яр та з використанням документального фільму розкривати проблемні питання, пов’язані з пам’яттю про жертви Другої світової війни. Також матеріали допоможуть проводити інтерактивні уроки, виховні заходи, досліджувати особливості місцевої історії та пам’яті про Другу світову війну, розвивати критичне мислення та цікавість до історії, заохочувати вшанування пам’яті жертв Голокосту та інших жертв нацистських злочинів часів Другої світової війни.
Близько 50 учасників отримали примірник видання «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя» та мали можливість ознайомитися з особливостями його структури та методикою роботи з матеріалами.
Особлива подяка за допомогу в організації семінару Управлінню освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації та Гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова, яка обидва дні приймала учасників семінару.
Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» здійснюється Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Українським центром вивчення історії Голокосту, Музеєм історії міста Києва у співпраці та за підтримки Українського інституту національної пам’яті, за підтримки Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Канада).
Останні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше]