Виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту» на теренах Херсонщини
7-12 грудня 2015 р. в м. Цюрупинськ Херсонської області, в Цюрупинській спеціалізованій школі І -ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов працювала виставка "Єврейські діти України- жертви Голокосту". Ініціатором проведення виставки став Ресурсний центр громадянської освіти, що працює в школі (керівник – Надія Колпаченко). Підготовку дітей-екскурсоводів та методичну підтримку здійснив Український центр вивчення історії Голокосту (Тренер з підготовки гідів – Надія Уфімцева). За тиждень роботи виставки її відвідали близько 800 школярів та педагогів міста і району! Гідами на виставці працювали учні 7 та 8 класів. Для них ця виставка стала незабутнім та важливим досвідом. А відвідувачі, в свою чергу, дізналися про трагічну та героїчну долю євреїв України в часи Другої світової війни, зокрема приклади рятування українцями своїх співвітчизників євреїв в період Голокосту.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]