Щорічна молодіжна зустріч Бундестагу завітала до України
Цього року щорічна освітня зустріч для молоді, що її організовує служба візитів німецького Бундестагу до Міжнародного дня пам'яті жертв націонал-соціалізму 27 січня, завітала до України. Ця зустріч стала можливим завдяки співпраці та підтримці багатьох організацій, серед яких мав честь бути Український центр вивчення історії Голокосту.
Оскільки тема цьогорічної зустрічі була "Східна Європа як місце злочинів націонал-соціалізму: окупація, примусова праця та народовбивство в Україні", частину з семиденної програми для майже 90 молодих людей з переважно Німеччини, але також з Польщі, Білорусі, Австрії, Франції та України було вирішено провести саме в Україні - жителі якої вповні зазнали брутальності політики націонал-соціалізму на різних рівнях під час подій Другої світової війни.
Між зборами групи та вступною частиною в Німеччині та участю в церемонії пам'яті власне у Бундестазі, на молодих людей чекали повні чотири дні інтенсивної програми в Україні; для багатьох з них такий візит був першим.
За ці насичені дні учасники обговорили місця пам'яті про війну в сьогоднішній Україні, особливості сучасної пам'яті про війну та злочини нацизму і сталінізму на цих землях, особливості політики нацистів щодо різних груп населення, будні окупованого Києва, трагедію примусових робітників та, безумовно, масового вбивства євреїв України.
Відвідання меморіалів Великої Вітчизняної війни, Голодомору, території Бабиного Яру, а також спілкування зі свідками Голокосту та жертвами рабської праці допомогли глибше усвідомити масштаб тих подій.
Окремим пунктом стало обговорення теми пам'яті про події війни сьогодні та порівняння досвіду Німеччини, України та інших представлених країн під час зустрічі учасників молодіжної зустрічі та української молоді, яка відбулася в межах відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в Гете-Інституті (Київ) в рамках заходів, організованих Українським центром вивчення історії Голокосту.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]