Щорічна молодіжна зустріч Бундестагу завітала до України
Цього року щорічна освітня зустріч для молоді, що її організовує служба візитів німецького Бундестагу до Міжнародного дня пам'яті жертв націонал-соціалізму 27 січня, завітала до України. Ця зустріч стала можливим завдяки співпраці та підтримці багатьох організацій, серед яких мав честь бути Український центр вивчення історії Голокосту.
Оскільки тема цьогорічної зустрічі була "Східна Європа як місце злочинів націонал-соціалізму: окупація, примусова праця та народовбивство в Україні", частину з семиденної програми для майже 90 молодих людей з переважно Німеччини, але також з Польщі, Білорусі, Австрії, Франції та України було вирішено провести саме в Україні - жителі якої вповні зазнали брутальності політики націонал-соціалізму на різних рівнях під час подій Другої світової війни.
Між зборами групи та вступною частиною в Німеччині та участю в церемонії пам'яті власне у Бундестазі, на молодих людей чекали повні чотири дні інтенсивної програми в Україні; для багатьох з них такий візит був першим.
За ці насичені дні учасники обговорили місця пам'яті про війну в сьогоднішній Україні, особливості сучасної пам'яті про війну та злочини нацизму і сталінізму на цих землях, особливості політики нацистів щодо різних груп населення, будні окупованого Києва, трагедію примусових робітників та, безумовно, масового вбивства євреїв України.
Відвідання меморіалів Великої Вітчизняної війни, Голодомору, території Бабиного Яру, а також спілкування зі свідками Голокосту та жертвами рабської праці допомогли глибше усвідомити масштаб тих подій.
Окремим пунктом стало обговорення теми пам'яті про події війни сьогодні та порівняння досвіду Німеччини, України та інших представлених країн під час зустрічі учасників молодіжної зустрічі та української молоді, яка відбулася в межах відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в Гете-Інституті (Київ) в рамках заходів, організованих Українським центром вивчення історії Голокосту.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]