Проект «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» Семінари – презентації Путівника для вчителя у м. Києві
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру продовжує роботу над проектом «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».
Нагадаємо, що на початку 2018 року вийшов друком путівник для вчителя «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» - збірник навчально-методичних розробок шкільних занять, створений освітянами для освітян на основі віртуальної виставки «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті».
З метою ознайомлення і залучення до співпраці, навесні 2018 року було проведено кілька поглиблених одноденних презентацій путівника для вчителів історії та заступників директорів з виховної роботи шкіл Шевченківського району міста Києва.
З початком осені робота з популяризації видання вийшла на новий рівень. 17 вересня та 30 вересня 2018 року в приміщенні Музею історії міста Києва відбулися семінар-презентація для методистів з історії РНМЦ Управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, голів районних метод-об’єднань вчителів історії і методистів з виховної роботи, а також «відкритий» семінар для вчителів історії з усієї країни.
Формат першого заходу мав свої особливості. Адже метою було представлення проекту і обговорення з методистами шляхів проведення презентаційних семінарів для вчителів міста, щоб ті користувалися матеріалами проекту та ставали в майбутньому співавторами. Основну увагу приділили знайомству з методичними можливостями використання матеріалів в освітньому процесі. Підсумком групової роботи стало представлення планів презентацій проекту для вчителів як кінцевих «споживачів» даних матеріалів. Усі без винятку методисти зацікавились подальшою співпрацею, а також обіцяли заохочувати вчителів своїх районів до співавторства в майбутньому інтерактивному онлайн-ресурсі.
30 вересня семінар відвідали колеги з Кременчука, Лисичанська, Ніжина, Умані, Чернігова; з Херсонщини, Черкащини та Київщини і, звісно, міста Києва. Цей семінар розпочався дискусією «Бабин Яр: актуальність пам’яті та особливості меморіального простору», яку провів провідний співробітник Музею історії Києва та автор віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» Віталій Нахманович. Учасникам семінару було запропоновано ознайомитися з кількома твердженнями стосовно Бабиного Яру як місця пам’яті і визначити свою позицію щодо цих тверджень. В процесі обговорення виявилось, що сприйняття Бабиного Яру як місця пам’яті дуже різне, так само як і уявлення про історію цього місця та пам’ять про нього, про те, яким чином меморіалізувати простір і чи потрібні додаткові зусилля щодо створення місця пам’яті Бабин Яр.
Особливу зацікавленість в учасників викликали розробки для вчителів з розділу Путівника «Пам’ять і людина» стосовно Праведників світу, а також вправи для учнів середнього шкільного віку і заняття на тему «Діти Бабиного Яру». Гострі суперечки викликала розробка «Над Бабиним Яром пам’ятника нема…». Під час обговорення в групах учасники семінару запропонували додати до Путівника матеріали та розробки, пов’язані з біографіями окремих людей, яким вдалось вижити під час масових розстрілів та усно історичні інтерв’ю свідків Голокосту, або їх родичів.
Під час підведення підсумків учасники також коментували найвдаліші, на їхню думку, теми, матеріали, методи, а також висловили бажання продовжити співпрацю і долучитися до створення інтерактивної версії Путівника.
співавторка матеріалів Путівника,
м. Київ
Наталія Голод, учасниця проекту,
співавторка матеріалів Путівника,
викладачка гімназії НПУ ім. М.П. Драгоманова, м. Київ
Останні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше]