Підсумкова зустріч Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення»
У Києві 20-22 грудня 2019 року відбулася підсумкова зустріч Освітнього курсу для молодих дослідників та дослідниць «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».
Після ознайомлення із культурами пам‘яті в Україні та Німеччині щодо подій Другої світової війни під час перших двох етапів курсу учасники та учасниці мали можливість обговорити враження, теоретичні та практичні здобутки курсу, а також розширити та контекстуалізувати свої знання.
Робота розпочалася із дискусії та підсумкових презентацій учасників, а потім група мала можливість відвідати Інформаційний центр Музею Майдану. Нашим гідом був директор меморіального комплексу Ігор Пошивайло, тож ми також обговорити особливості меморіалізації сучасних подій в Україні.
Другий день розпочався з екскурсії територією фонду Ізоляція, яку провів для учасників Дмитро Чепурний, куратор проекту Донбаські студії Ізоляції.
Далі учасники обговорили практики пропаганди нацистської преси у Третьому рейху та на окупованих територіях разом із Тетяною Маникіною, співробітницею Будинку Ванзейської конференції - музею в Берліні.
Лекція Марти Гавришко була присвячена гендерній специфіці Голокосту і долі єврейських жінок під час Другої світової війни.
Наш колега Михайло Тяглий розповів про політику націонал-соціалізму щодо ромів у Третьому рейху та на східних окупованих теренах.
Далі учасники мали можливість розглянути проблематику Голокосту з філософського погляду - випускник даної програми 2018 року Олександр Воронюк представив тему «Зло після Голокосту».
Другий день завершився розмовою випускників програми попередніх років Олени Карнаух, Ірини Левчук, Петра Долганова та Лесі Юрчишин про те, яким чином вони включили досвід курсу у своє подальше професійне життя через меморіальний активізм, нові освітні практики, дослідницьку роботу або навіть під час несподіваних змін професії.
Третій день розпочався із розповіді письменника та сценариста Станіслава Цалика про Анатолія Кузнєцова і його шлях до видання роману «Бабин Яр».
Далі дослідниця Юлія Скубицька говорила про методологію усної історії як жанру.
Останнє в програмі заняття Світлани Осіпчук та Надії Уфімцевої було присвячене методикам самопідтримки для тих, хто працює із травматичною історією.
Дякуємо усім учасникам та учасницям, лекторам та лекторкам, тренерам та тренеркам за плідну роботу і чудову атмосферу.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]