Вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
19 листопада 2021 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну» відбувся вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
Цей проект реалізується Освітнім центром «Простір толерантності» у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту.
Семінар проводився для педагогів, які викладають предмети суспільно-гуманітарного циклу, тренерок(ів) з прав людини та громадянської освіти. Учасники отримають електронний сертифікат згідно вимог МОН.
Зміст: Щойно нацистських загарбників було вигнано з теренів України, почалися перші спроби вшанування пам’яті про Голокост. Згодом, на державному рівні ця пам’ять зазнавала маніпуляцій, викривлень та утисків. Так само страждали і її носії. Однак, на рівні конкретних осіб, родин, сіл та містечок, часто всупереч неофіційним заборонам, пам’ятали своїх єврейських сусідів, своїх вбитих одноплемінників. І знаходили можливості виразити цю пам’ять у конкретних діях та знаках. Зі здобуттям незалежності ситуація отримала новий вимір, однак картина пам’яті все ще залежала й залежить від конкретних людей та їхніх історій.
На вебінарі розглянули приклади, що вирізняються із загального контексту та показують, наскільки важливими є особисті історії та дії кожної конкретної людини.
Тренери: Анатолій Подольський, кандидат історичних наук, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.
Віталій Бобров, координатор освітніх проєктів УЦВІГ, тренер, референт, автор та редактор занять, розробник навчальних програм, ментор у проєктах з дорослими, перекладач та редактор перекладів.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]