Вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
19 листопада 2021 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну» відбувся вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
Цей проект реалізується Освітнім центром «Простір толерантності» у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту.
Семінар проводився для педагогів, які викладають предмети суспільно-гуманітарного циклу, тренерок(ів) з прав людини та громадянської освіти. Учасники отримають електронний сертифікат згідно вимог МОН.
Зміст: Щойно нацистських загарбників було вигнано з теренів України, почалися перші спроби вшанування пам’яті про Голокост. Згодом, на державному рівні ця пам’ять зазнавала маніпуляцій, викривлень та утисків. Так само страждали і її носії. Однак, на рівні конкретних осіб, родин, сіл та містечок, часто всупереч неофіційним заборонам, пам’ятали своїх єврейських сусідів, своїх вбитих одноплемінників. І знаходили можливості виразити цю пам’ять у конкретних діях та знаках. Зі здобуттям незалежності ситуація отримала новий вимір, однак картина пам’яті все ще залежала й залежить від конкретних людей та їхніх історій.
На вебінарі розглянули приклади, що вирізняються із загального контексту та показують, наскільки важливими є особисті історії та дії кожної конкретної людини.
Тренери: Анатолій Подольський, кандидат історичних наук, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.
Віталій Бобров, координатор освітніх проєктів УЦВІГ, тренер, референт, автор та редактор занять, розробник навчальних програм, ментор у проєктах з дорослими, перекладач та редактор перекладів.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]