Виставка «(Не)Дитячі історії» відвідає Полтаву
Від початку навчального року, завдяки зацікавленим колегам-вчителькам, поновлюємо показ виставки «(Не)Дитячі історії» в освітніх закладах України.
Наразі тривають зустрічі з підготовки гідів для виставки у Полтавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради, а сама виставка має відкритися вже на початку листопада.
Під час підготовчих зустрічей з гідами вкотре переконуємося в актуальності вивчення історії для сьогодення. Особисті історії молодих людей щиро цікавлять сучасну молодь, спонукають до роздумів, надихають обмірковувати власний досвід та ділитися своїми історіями з оточенням.
Кожне місто, куди приїздить виставка, особливе; кожна проведена екскурсія також особлива, адже її мета – організувати обговорення навколо нагальних проблем дискримінації, упереджень та індивідуального досвіду війни. Гіди не переказують текст, натомість виступають в ролі медіаторів, створюючи безпечний простір обміну для молодих людей, своїх ровесників. За словами відвідувачів, саме такого простору їм часто бракує найбільше.
Щиро бажаємо успіхів полтавським гідам! А на черзі на початку грудня – Львів.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]