Продовження семінарів проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії" у 2010 р.
З лютого 2010 р. в нашій країні було відновлено одноденні навчально-методичні семінари для вчителів історії та суспільних дисциплін в рамках вже відомого в Україні загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії", підтримуваного ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та за активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди).
Семінари, що являли собою комбінацію практичних занять і теоретичних дискусій були вкотре позитивно сприйняті вчителями-учасниками, деякі з яких наперед записувалися на семінари.
Чергова серія семінарів відбулася у Донецьку (2 лютого), Одесі (14 квітня), Миколаєві (15 квітня) та Херсоні (16 квітня). І хоча перший з семінарів серії Українському центру вивчення історії Голокосту вдалося провести власним коштом, наступні троє стали можливими лише за фінансової підтримки БДІПЛ та Будинку Анни Франк.
Форми оцінювання, що їх заповнюють учасники наприкінці кожного семінару, засвідчили цікавість учителів до пропонованих навчальних матеріалів та методик у них використовуваних. Про це свідчить також висока (порівняно з містами-попередниками) кількість замовлень на матеріали від шкіл особливо південного регіону. Наразі більшість цих замовлень виконано, і вчителі отримали бажані комплекти зошитів.
На сьогодні можливістю замовити навчальні матеріали скористалися понад 50 викладачів з 12 областей України, а це принаймні півтори тисячі комплектів зошитів, що їх зараз, хотілося б вірити, листають їхні учні. У планах на літо-осінь 2010 року провести ще два семінари у Тернополі та Львові.
Хочеться також нагадати, що для усіх зацікавлених учителів на веб-сайті Українського центру вивчення історії Голокосту відкрито окрему опцію, присвячену цьому проекту. У ній містяться розробки вчителів, які працюють з навчальними матеріалами та надсилають на нашу поштову адресу свої враження, поради, додаткові вправи, календарні плани тощо. Опція відкрита до поповнень від усіх зацікавлених осіб.
Віталій Бобров Український центр вивчення історії Голокосту |
Останні Новини
-
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зі своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру.