Продовження проекту «Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії»
Загальноєвропейський освітній проект (учасники проекту 16 країн, в тому числі й Україна), що був започаткований 2005 року в Амстердамі Музеєм «Будинок Анни Франк» та ОБСЄ ( Бюро демократичних інституцій та прав людини – OSCE/ODIHR) повернувся в Україну. Як відомо в рамках проекту було видано Навчальні зошити в трьох частинах для старшокласників та методичний посібник для вчителів (http://www.holocaust.kiev.ua/news/antisemist.html). З 2009 по 2012 рр. Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ОБСЄ провів для вчителів історії та суспільних дисциплін одноденні методичні семінари в рамках проекту в 19 обласних центрах країни (http://www.holocaust.kiev.ua/news/navch_mat.html). В 2014 року проект продовжено завдяки підтримки німецького фонду EVZ («Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє»). http://www.stiftung-evz.de/start.html Семінари проходитимуть:
27 жовтня 2014 р. – Запоріжжя.
За підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради
18 листопада 2014 р. – Кіровоград.
За підтримки Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського
17 грудня 2014 р – Суми. За підтримки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Останні Новини
-
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зі своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру.