Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні

В березні 2008 року в Києві були видані в трьох частинах навчальні матеріали (робочі зошити для учнів середніх шкіл), що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі. Міжнародний освітянський проект з підготовки та видання навчальних матеріалів з історії євреїв та антисемітизму в Європі охоплює сім країн, включаючи Україну. Відповідальними за реалізацію цього проекту є Офіс демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ та Музей "Дім Анни Франк" (Нідерланди) у співробітництві з експертами кожної окремої країни. Навчальні матеріали складаються з трьох частин, кожна з яких представляє собою окремий робочий зошит для учнів старших класів: 

1. Історія євреїв та антисемітизм у Європі до 1945 року; 
2. Сучасний антисемітизм у сьогоденній Європі; 
3. Упередження, дискримінація, расизм та антисемітизм. 

В Україні переклад та адаптацію разом з головними партнерами проекту зробили Український центр вивчення історії Голокосту та Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба". Крім перекладу з англійської до класичного тексту, що присутній в матеріалах (зошитах) всіх країн - учасниць проекту, було додано інформацію щодо історії України та українського єврейства, а також методичний апарат : питання, проблемні ситуації тощо до цих матеріалів. Авторами перекладу та адаптації є Віталій Бобров, Олександр Войтенко, Анатолій Подольський. Друк навчальних матеріалів здійснювався в Україні за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту та Зовнішторгвидаву України. 
Наклад Навчальних матеріалів складає 15 тисяч примірників, партнерами проекту плануються навчально-методичні семінари для вчителів з методики використання цих матеріалів, а також розповсюдження їх по школах України. Зважаючи на те, що цей проект в європейських країнах проходить під егідою Організації з безпеки та співробітництва в Європі, а Україна є учасником ОБСЄ, в такому випадку сподіваємось, що Міністерство освіти і науки України долучиться до цього проекту.

[Завантажити]

Останні Новини

  • «Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост

    11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.

    [Докладніше]
  • Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»

    УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (81), січень-березень, 2025 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (81), січень–березень, 2025 р.

    [Докладніше]
  • Міжнародний день ромів

    8 квітня — Міжнародний день ромів. Цей день покликаний привернути увагу до культури, історії та проблем ромського народу, підкреслити внесок ромської спільноти в усьому світі. Ця дата є символом поваги до багатогранної ідентичності ромів та водночас нагадуванням про виклики, з якими вони стикаються і сьогодні.

    [Докладніше]
  • Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту

    Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top