Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
В березні 2008 року в Києві були видані в трьох частинах навчальні матеріали (робочі зошити для учнів середніх шкіл), що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі. Міжнародний освітянський проект з підготовки та видання навчальних матеріалів з історії євреїв та антисемітизму в Європі охоплює сім країн, включаючи Україну. Відповідальними за реалізацію цього проекту є Офіс демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ та Музей "Дім Анни Франк" (Нідерланди) у співробітництві з експертами кожної окремої країни. Навчальні матеріали складаються з трьох частин, кожна з яких представляє собою окремий робочий зошит для учнів старших класів:
1. Історія євреїв та антисемітизм у Європі до 1945 року;
2. Сучасний антисемітизм у сьогоденній Європі;
3. Упередження, дискримінація, расизм та антисемітизм.
В Україні переклад та адаптацію разом з головними партнерами проекту зробили Український центр вивчення історії Голокосту та Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба". Крім перекладу з англійської до класичного тексту, що присутній в матеріалах (зошитах) всіх країн - учасниць проекту, було додано інформацію щодо історії України та українського єврейства, а також методичний апарат : питання, проблемні ситуації тощо до цих матеріалів. Авторами перекладу та адаптації є Віталій Бобров, Олександр Войтенко, Анатолій Подольський. Друк навчальних матеріалів здійснювався в Україні за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту та Зовнішторгвидаву України.
Наклад Навчальних матеріалів складає 15 тисяч примірників, партнерами проекту плануються навчально-методичні семінари для вчителів з методики використання цих матеріалів, а також розповсюдження їх по школах України. Зважаючи на те, що цей проект в європейських країнах проходить під егідою Організації з безпеки та співробітництва в Європі, а Україна є учасником ОБСЄ, в такому випадку сподіваємось, що Міністерство освіти і науки України долучиться до цього проекту.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]