Пост-проєктна зустріч учасників "Музеї: Переосмислення"
Наприкінці 2023 року УЦВІГ, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, завершив проєкт "Музеї: Переосмислення". Він був спрямований на підтримку локальних українських музейних та культурних закладів, заохочення їхнього мережування та комунікації між собою й зібрав надзвичайно мотивованих учасниць та учасників з 16 культурних закладів з усієї країни.
Спільно ми шукали шляхи, аби сприяти культурним установам переосмислити або створити власні експозиції чи культурні заходи щодо висвітлення історії Голокосту та Другої світової війни в умовах повномасштабної війни росії проти України. Й це нам вдалося.
За кілька місяців після офіційного завершення проєкту ми вирішили зібрати онлайн учасниць та учасників ще раз, аби поділитися своїми здобутками, оцінити вплив проєкту на власні заклади та їхніх відвідувачів, поговорити про майбутні плани та нові ідеї, що виникли внаслідок участі в проєкті, продумати нові шляхи співпраці та взаємодопомоги.
Варто сказати, що через певний час після завершення проєкту учасниці та учасники високо оцінили отримані можливості. Попри стислі строки й дуже інтенсивну роботу, проєкт, за словами колег, поклав початок тривалому шляху змін у їхніх культурних установах: за однією ідеєю виникли інші, викристалізувалися наступні кроки, вдалося апробувати нові підходи до формування експозицій, залучити нових відвідувачів та навіть співавторів екскурсій, втілити нові формати зв’язку з аудиторією. Проєкт лишив по собі «тверді» результати та численні перспективи. Головне, що внаслідок активної співпраці та взаємних відвідань вдалося побудувати тісний колектив та започаткувати традиції взаємопідтримки, котрі триватимуть і надалі.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]