Пост-проєктна зустріч учасників "Музеї: Переосмислення"
Наприкінці 2023 року УЦВІГ, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, завершив проєкт "Музеї: Переосмислення". Він був спрямований на підтримку локальних українських музейних та культурних закладів, заохочення їхнього мережування та комунікації між собою й зібрав надзвичайно мотивованих учасниць та учасників з 16 культурних закладів з усієї країни.
Спільно ми шукали шляхи, аби сприяти культурним установам переосмислити або створити власні експозиції чи культурні заходи щодо висвітлення історії Голокосту та Другої світової війни в умовах повномасштабної війни росії проти України. Й це нам вдалося.
За кілька місяців після офіційного завершення проєкту ми вирішили зібрати онлайн учасниць та учасників ще раз, аби поділитися своїми здобутками, оцінити вплив проєкту на власні заклади та їхніх відвідувачів, поговорити про майбутні плани та нові ідеї, що виникли внаслідок участі в проєкті, продумати нові шляхи співпраці та взаємодопомоги.
Варто сказати, що через певний час після завершення проєкту учасниці та учасники високо оцінили отримані можливості. Попри стислі строки й дуже інтенсивну роботу, проєкт, за словами колег, поклав початок тривалому шляху змін у їхніх культурних установах: за однією ідеєю виникли інші, викристалізувалися наступні кроки, вдалося апробувати нові підходи до формування експозицій, залучити нових відвідувачів та навіть співавторів екскурсій, втілити нові формати зв’язку з аудиторією. Проєкт лишив по собі «тверді» результати та численні перспективи. Головне, що внаслідок активної співпраці та взаємних відвідань вдалося побудувати тісний колектив та започаткувати традиції взаємопідтримки, котрі триватимуть і надалі.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]