Марчук-Футала Г.С. Озютичі: нариси з історії. Луцьк: ФОП Мажула Ю.М., 2023. 540 с.
Книга Озютичі: нариси з історії Галини Марчук-Футала висвітлює історію села від давнини до сучасності. Це розповідь про село, яке мало Магдебурзьке право і для багатьох його поколінь було колискою. Історія села показана через призму людських доль, є багато інформації про мешканців і їх матеріальні статки. Перед очима читачів постають живі люди минувшини.
У книзі використано чимало джерельного матеріалу, поміщено багато документальних світлин, а також широко використані джерела усної інформації. Акт надання магдебурзького права селу Мовчанів можна вважати цікавою і рідкісною архівною знахідкою, яка досі майже не запроваджена до наукового обігу. Це щира і безстороння розповідь про село, його околиці та колонії і хутори побіч Озютич, що уже зникли з мап нашого краю. Це своєрідна ода селу, яке вистояло не одне лихоліття.
Не буде перебільшенням стверджувати, що це видання стане цікавим не лише нинішнім мешканцям Озютич, але й майбутнім поколінням і зацікавить дослідників та всіх, хто любить історію рідного краю.
Книга розрахована на всіх шанувальників нашої минувшини, на широке коло читача.
Останні Новини
-
Публічна дискусія: «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення»
10 грудня 2024 року у виставковому центрі «Жива пам'ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася публічна дискусія «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення». Під час дискусії історики, політологи, архівісти, культурологи розглянули Голокост не лише як історичну подію, але і як явище, що має актуальні уроки для запобігання будь-яким проявам масових злочинів сьогодні. Особливу увагу було приділено ролі суспільства у протистоянні несправедливості та боротьбі за захист прав людини та відповідальності кожного за майбутнє.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше]