Вебінари проєкту «Мережа пам’яті»
У 2020 році проект «Захистимо пам’ять» продовжується і трансформується. На новому етапі він дістав назву «Мережа пам’яті». Незважаючи на карантинні обмеження, робота в проекті відбувається дистанційно. 5, 10, 11 та 17 листопада 2020 року в рамках проекту відбулися вебінари. В них взяли участь вчителі-учасники проекту, координаторка проекту з Меморіалу убитим євреям Європи з Берліну Олександра Вроблевська, директор Центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, координатори освітньої частини проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна. Під час вебінарів відбувалось обговорення таких тем:
1. Здобутки проекту у 2020 році та плани на 2021-2023 роки. Обговорювали досягнення у роботі у 2020 році, плани на майбутнє та було складено пропозиції для роботи у 2021-2023 роках.
2. Пам’ятні дати та способи вшанування загиблих. Учасники обговорювали питання про дні вшанування та форми вшанування й особливий зміст кожного дня. Під час вебінару один з архітекторів проекту, Тарас Савка, розповів про способи та форми вшанування імен загиблих в різних країнах.
3. Про психологічні аспекти роботи з темою Голокосту. Практичний психолог Вікторія Касьян була гостьовою лекторкою проекту. Вона провела тренінгові вправи з учасниками та розповіла про те, які типові складнощі постають перед людьми, що працюють з темою Голокосту та як їх долати.
4. Методичний посібник для вчителів про організацію навчальних відвідань місць загибелі. Відбулося обговорення повного кінцевого варіанту тексту посібника та доповнення його прикладами та досвідом вчителів, що брали участь у проекті «Захистимо пам’ять».
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]