Вебінари проєкту «Мережа пам’яті»
У 2020 році проект «Захистимо пам’ять» продовжується і трансформується. На новому етапі він дістав назву «Мережа пам’яті». Незважаючи на карантинні обмеження, робота в проекті відбувається дистанційно. 5, 10, 11 та 17 листопада 2020 року в рамках проекту відбулися вебінари. В них взяли участь вчителі-учасники проекту, координаторка проекту з Меморіалу убитим євреям Європи з Берліну Олександра Вроблевська, директор Центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, координатори освітньої частини проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна. Під час вебінарів відбувалось обговорення таких тем:
1. Здобутки проекту у 2020 році та плани на 2021-2023 роки. Обговорювали досягнення у роботі у 2020 році, плани на майбутнє та було складено пропозиції для роботи у 2021-2023 роках.
2. Пам’ятні дати та способи вшанування загиблих. Учасники обговорювали питання про дні вшанування та форми вшанування й особливий зміст кожного дня. Під час вебінару один з архітекторів проекту, Тарас Савка, розповів про способи та форми вшанування імен загиблих в різних країнах.
3. Про психологічні аспекти роботи з темою Голокосту. Практичний психолог Вікторія Касьян була гостьовою лекторкою проекту. Вона провела тренінгові вправи з учасниками та розповіла про те, які типові складнощі постають перед людьми, що працюють з темою Голокосту та як їх долати.
4. Методичний посібник для вчителів про організацію навчальних відвідань місць загибелі. Відбулося обговорення повного кінцевого варіанту тексту посібника та доповнення його прикладами та досвідом вчителів, що брали участь у проекті «Захистимо пам’ять».
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]