Проєкт «Мережа пам’яті» представляє і розповсюджує книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944»
В рамках міжнародного німецько-українського проєкту «Мережа пам’яті» було видано книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944» Каталог було створено в рамках виставки, організованої фондами «Меморіал убитим євреям Європи» й «Топографія терору». Це потужний результат спільної дослідницької роботи німецьких, українських і білоруських істориків.
У книзі розповідається про систематичні масові розстріли єврейських дітей, жінок і чоловіків на території України та Білорусі. Саме тому для авторів книги було важливо перекласти роботу українською та білоруською мовами. Жертвами масових розстрілів стали також роми, радянські військовополонені, комуністи, пацієнти психіатричних лікарень. В книзі зібрані історії не лише тих, хто загинув, але й очевдців, які пережили Голокост. Нині в Україні знаходиться близько двох тисяч місць розстрілів.
Ви можете безкоштовно отримати книгу-каталог, заповнивши анкету за посиланням:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeQCw5rmcr.../viewform...
Останні Новини
-
Запрошуємо на ХVІІІ щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми проводимо ХVІІІ Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики».
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2025 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з 2025 роком! Хай цей рік принесе нашій країні Перемогу і мир!!! Нам всім наснаги, мужності, успіхів у житті та професійній діяльності!
[Докладніше] -
Публічна дискусія: «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення»
10 грудня 2024 року у виставковому центрі «Жива пам'ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася публічна дискусія «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення». Під час дискусії історики, політологи, архівісти, культурологи розглянули Голокост не лише як історичну подію, але і як явище, що має актуальні уроки для запобігання будь-яким проявам масових злочинів сьогодні. Особливу увагу було приділено ролі суспільства у протистоянні несправедливості та боротьбі за захист прав людини та відповідальності кожного за майбутнє.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше]