Міжнародний Соломонів університет видав книжку “вивчення Холокосту в школах України. методичні рекомендації.”
У 2002 році Міжнародний Соломонів університет видав книжку д-ра історичних наук Фелікса Левітаса “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.” У брошурі стисло передано історію Голокосту. Назагал книжка може принести користь. Треба лише зазначити неприємні помилки. Автор пише “Населення Голландії, Бельгії, Франції, Італії відмовилося від співробітництва в справі депортації євреїв. Норвезькі патріоти зуміли переправити своїх євреїв до Швейцарії.” Звичайно з Норвегією межує Швеція. Крім того, участь колаборантів у “розв’язанні єврейського питання”, особливо у Франції, Бельгії та Норвегії, нажаль далека від висновків автора. Існування терміну “квислінгівщина” вказує на це недвозначно. Те ж саме стосується колаборації в Україні. Її автор зовсім не помічає. Але кількість українців в обслуговуванні таборів смерті, нажаль, є надто значною, щоби її оминути. Це стосується і вислову автора - “... расовий терор охоплював не тільки євреїв, а й українців і росіян.” Коли автор має на увазі розстріли членів змішаних родин, разом з євреями, то він має рацію. Ставлення нацистів до українців справді не було тотожним ставленню до, наприклад, голландців. Але неможливо порівнювати полювання на євреїв, зі зверненнями до українців “очистити від жидів українські міста та села”. Ф.Левітас пише про Праведників народів світу - “отець Глаголєв, митрополит Шептицький”. Нажаль, митрополита А.Шептицького не визнано Праведником. Крім того, на нашу думку, неможливо писати через кому православного священика Глаголєва, та голову Української Греко-Католицької Церкви. Аби Голокост не повторився, необхідно, на нашу думку, зрозуміти та осмислити неприємну співучасть народів Європи у “розв’язанні єврейського питання.”
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]