Міжнародний Соломонів університет видав книжку “вивчення Холокосту в школах України. методичні рекомендації.”
У 2002 році Міжнародний Соломонів університет видав книжку д-ра історичних наук Фелікса Левітаса “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.” У брошурі стисло передано історію Голокосту. Назагал книжка може принести користь. Треба лише зазначити неприємні помилки. Автор пише “Населення Голландії, Бельгії, Франції, Італії відмовилося від співробітництва в справі депортації євреїв. Норвезькі патріоти зуміли переправити своїх євреїв до Швейцарії.” Звичайно з Норвегією межує Швеція. Крім того, участь колаборантів у “розв’язанні єврейського питання”, особливо у Франції, Бельгії та Норвегії, нажаль далека від висновків автора. Існування терміну “квислінгівщина” вказує на це недвозначно. Те ж саме стосується колаборації в Україні. Її автор зовсім не помічає. Але кількість українців в обслуговуванні таборів смерті, нажаль, є надто значною, щоби її оминути. Це стосується і вислову автора - “... расовий терор охоплював не тільки євреїв, а й українців і росіян.” Коли автор має на увазі розстріли членів змішаних родин, разом з євреями, то він має рацію. Ставлення нацистів до українців справді не було тотожним ставленню до, наприклад, голландців. Але неможливо порівнювати полювання на євреїв, зі зверненнями до українців “очистити від жидів українські міста та села”. Ф.Левітас пише про Праведників народів світу - “отець Глаголєв, митрополит Шептицький”. Нажаль, митрополита А.Шептицького не визнано Праведником. Крім того, на нашу думку, неможливо писати через кому православного священика Глаголєва, та голову Української Греко-Католицької Церкви. Аби Голокост не повторився, необхідно, на нашу думку, зрозуміти та осмислити неприємну співучасть народів Європи у “розв’язанні єврейського питання.”
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]