Слободянюк П. Я., Вавринчук М. П., Олійник Ю. В., Смоленюк П. С., Телячий Ю. В. Воєнне лихоліття на Поділлі (1941–1945 рр.): монографія. – Кам’янець-Подільський: ПП «Медобори-2006», 2007. – 312 с.
У монографії вперше у вітчизняній історіографії Другої світової війни комплексно висвітлюється людиноненависницька політика нацистського окупаційного режиму на території Поділля (у межах Хмельницької області) в 1941–1944 рр.
Охарактеризовано трагічний вплив воєнно-політичних і соціальних чинників злодіянь нацистів на різні сторони життєдіяльності краю, висвітлено рух опору окупантам, бойові дії за визволення області від загарбників. Запропоновано короткий, але змістовний опис карально-поліційного апарату на Поділлі (СД, кримінальна поліція, шуцбатальйони, жандармерія, українська поліція тощо). Окремий розділ книги присвячено виникненню та функціонуванню гетто для євреїв на території області (до книги ввійшли відомості про понад 30 гетто в різних районах області на основі документальних джерел Галузевого архіву СБУ у Хмельницькій області).
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]