Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»
17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.
Виставка підготовлена двома мовами - українською та німецькою, з тим, щоб бути адресованою саме українським біженцям в Дюссельдорфі та регіоні. За допомогою освітніх заходів, зустрічей з очевидцями, презентацій книг, фільмів і художніх виставок проєкт встановлює додатковий зв'язок з міською громадою. Для української молоді, що через повномасштабну війну опинилася в Дюссельдорфі, було проведено екскурсію і заняття з виставкою "(Не)дитячі історії", яка є спільним проєктом УЦВІГу і "Вчимося пам'ятати". Заняття провела координаторка формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова, що завітала до Дюссельдорфу спеціально до цієї події. Реакція української молоді переконала нас в тому, що наша робота дуже важлива і потрібна, особливо під час війни! Почувши звернення українською мовою, учасники аж засяяли посмішками. Виставка останнім часом набуває нових смислів, тому доводиться з обережністю підходити до вибору тем занять. Саме через це було обрано тему, яка близька молодим людям, що вимушено стали біженцями: як підлітки і молодь в сучасній страшній ситуації допомагають старшим, впливають на прийняття рішень, підтримуюють своїх батьків. Заняття пролетіло непомітно, залишивши глибокі враження як в учасників, так і в тренерки.
Бажаємо всім нам якнайшвидшої перемоги України! Для того, щоб долі українських людей різного віку не залежали від рішень диктаторів і терористів в москві! Українська молодь гідна мати європейські перспективи і право вільно обирати, де жити і чим займатись в житті!!!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]