В Москве издана книга Вячеслава Лихачева “нацизм в России
В Москве, центром “Панорама”, под шапкой - серия “Экстремизм”, издана книга Вячеслава Лихачева “Нацизм в России” (2002 год). Книга носит справочно-документальный характер и дает короткую характеристику неонацистских и других праворадикальных групп и партий в России. Хотя работа не касается прямо проблематики Холокоста, но затрагивает проблемы ревизионизма, либо даже откровенного нацизма. На наш взгляд, недостатком книги может быть отсутствие данных о пронацистских взглядах левых партий и групп, и хотя включена НБП Э.Лимонова (думаем, не вполне заслуженно, ибо несмотря на безудержный русско-советский национализм НБП не разделяет нацистскую идеологию и даже часто выступает против антисемитизма), но не рассматриваются пронацистские взгляды и подходы, например, деятелей компартии России. Тем не менее, нужно отметить прекрасную работу нашего коллеги В.Лихачева - автора книги.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]