Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення»
5-7 червня 2015 р. у Києві відбувся перший етап освітнього курсу для студентів, аспірантів та молодих науковців "Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення" . Цей проект Центр проводить у співпраці та за підтримки Посольства Німеччини в Україні та Меморіалу і освітнього центру "Будинок Ванзейської конференції" (Берлін,Haus der Wannsee-Konferenz, http://www.ghwk.de/)
Під час навчального семінару учасники презентували власні наукові інтереси, дослідження та діяльність, а також ознайомились із музейною практикою збереження пам'яті про геноциди в Україні. Група відвідала Державний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили", Національний музей "Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні", Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни" та Бабин Яр. Наразі тривє заочний етап освітнього курсу: учасники ознайомлюються із запропонованими статтями, присвячених геноцидам та політиці збереження пам'яті та працюють над питанням про особливості вшанування пам’яті та меморіалізації жертв геноциду в Україні.
Фото: Nadia Ufimtseva, Vitalii Bobrov, Hryhorii Starykov
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше] -
Переможці XXV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт “Історія і уроки Голокосту” імені І. Б. Медвинського!
Щиро вітаємо талановитих учасників ювілейного конкурсу, який щороку об’єднує небайдужу молодь з усієї України в прагненні пам’ятати, досліджувати та осмислювати трагедію Голокосту.
[Докладніше] -
IN MEMORIAM Неля Вікторівна Ющенко (01.02.1942 – 07.05.2025)
Знову біль, знову горе. 7 травня 2025 року пішла від нас наша близька старша подруга, наша вірна колежанка Неля (Неоніла) Вікторівна Ющенко. Наша дорога Неля Вікторівна більше двадцяти років вона була беззмінною бухгалтеркою та адміністраторкою Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше]