Конференція у Донецьку
В Донецьку Всеукраїнська громадська організація “Українське реєстрове козацтво”, Федерація єврейських общин України, Головний рабинат України, Донецький державний інститут штучного інтелекту, Асоціація національно-культурних об’єднань України у ІПШІ “Наука і освіта” видали матеріали Першої міжнародної науково-практичної конференції “Толерантність і духовність в українському суспільстві та сучасне осмислення проблем антисемітизму і ксенофобії”, яка пройшла у грудні минулого року.
Книга являє собою збірник доволі різноманітних виступів і доповідей. Вона так само пересипана різноманітними гучними назвами й магістрами із президентами. Більшість з них – головні, або принаймні професори. В той же час, на наш погляд в чому повинна полягати “практичність” подібної конференції незрозуміло.
Серед цікавих і принаймні логічних доповідей, нам хотілось би приділити увагу В.Лихачову “Антисемитизм в Украине (2004-2005)”, Й.Зісельсу “Антисемитские” заметки, или новые песни о старом» , М.Чернишової “Проблема толерантности и интолерантности в современном обществе”, Т.Мошовського “Ксенофобія і толерантність: релігійний чинник дихотомії”, С.Стасенко “Проблема ксенофобии в теории постмодерна”. Необхідно відзначити участь у конференції відомого в минулому дисидента – А.Вудки “Украинские и еврейские национальные движения 60-7-х гг. ХХ ст. и современность».
Не можемо стриматися аби не додати – було б більш корисним, на наш погляд, аби більшість тих об’єднань й інституцій займалися розвитком дійсного інтелекту, а не “штучного”.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]