Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Наукова конференція картографія нацистської окупації україни: реконструкція подій, документування досвіду, позначення місць пам’яті

На конференції виступлять з доповідями Петро Брицький (Чернівці), Фаїна Винокурова (Вінниця), Марина Дубик, Михайло Тяглий (Київ) та інші. 
А також будуть презентовані документальні видання: 

Київ очима ворога: дослідження, документи, свідчення / НАН України. Інститут історії України; Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років». – К., 2012. – 504 с.

УКРАЇНА ПІД НАЦИСТСЬКОЮ ОКУПАЦІЄЮ: СПАЛЕНІ СЕЛА (1941–1944 рр.) Анотований покажчик. Авт.-упоряд.: Бутко С.В. та ін. ; редкол.: Солдатенко В.Ф. та ін.] ; Укр. ін-т нац. пам"яті. – К., 358 с.

МІСЦЯ СКОРБОТИ. Документи та матеріали про масові знищення єврейського населення на території Вінницької області в період німецько-румунської окупації 1941 – 1944 роки./ Упр. Ф.Винокурова – Вінниця, 2013 
В ЯРМІ ОКУПАЦІЇ. Маловідомі сторінки історії примусової праці на Київщині. – К. – 2013. – 148 с. У книжці опубліковані спогади мешканців Жулян та сіл Канівського району. 
ОПЫТ НАЦИСТСКОЙ ОК

[Робоча програма конференції]

Останні Новини

  • Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває

    Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.

    [Докладніше]
  • Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті

    В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.

    [Докладніше]
  • Річний звіт УЦВІГу за 2024 рік: заходи, медіа, публікації

    Раді поділитися з Вами річним звітом Українського центру вивчення історії Голокосту. В ньому Ви знайдете перелік заходів за рік, посилання на програми, відео та аудіо, фотогалереї та видання – на все, що нам вдалося в 2024 році.

    [Докладніше]
  • «Непокаране зло повторюється» Інтерв’ю на Радіо Культура

    27 січня 2025 року на сайті Радіо Культура було опубліковано інтерв’ю з керівником УЦВІГ, істориком Анатолієм Подольським під назвою «Непокаране зло повторюється. Про Голокост і злочини рашизму». Інтерв’ю було присвячено Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. 

    [Докладніше]
  • Партнерський семінар Centropa в Києві

    31 січня- 2 лютого 2025 року в Києві відбувся семінар наших партнерів з Centropa "Використання матеріалів Centropa в українських школах". Участь в семінарі взяли вчителі історії (в основному) з усієї України, багато з них - випускники і наших програм.
    Координаторка проєктів формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова провела для учасників семінару екскурсію теренами Бабиного Яру, а також обговорення проблемних питань меморіалізації трагедій Бабиного Яру.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top