Науково-практична конференція «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»
Український центр вивчення історії Голокосту Український інститут національної пам’яті Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України Міжнародний фонд «Відродження»
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГЕНОЦИД РОМІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ВИВЧЕННЯ, ВИКЛАДАННЯ, КОМЕМОРАЦІЯ»
Місце проведення: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (м. Київ, вул. Лаврська, 27. Кінозал)
Дата проведення: 4 жовтня 2016 р. Реєстрація учасників та преси з 9.00 до 10.00. Початок о 10.00
У рамках вшанування в Україні 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» проводять 4 жовтня 2016 р. в Києві міжнародну науково- практичну конференцію «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація». Ця конференція є результатом співпраці урядових органів, державних академічних установ, громадських інституцій та міжнародних організацій у справі гідного вшанування пам’яті ромських жертв Бабиного Яру та багатьох інших ромських громад, які загинули під час війни.
На теренах України ромські громади зазнали руйнівного винищення або загинули внаслідок жорстоких умов, несумісних із життям. Утім, упродовж багатьох десятиліть історія геноциду ромів залишалася забутою.
Конференція має на меті розгляд історії геноциду ромського народу у кількох вимірах. Передусім, історико-дослідницький – під час конференції буде обговорений сучасний стан наукового дослідження історичних подій. Другим важливим виміром розгляду є просвітницький, адже історія геноциду ромів, яка демонструє, до чого призводять піднесені на рівень державної політики хибні уявлення та стереотипи щодо окремого народу, в освітній площині є потужним матеріалом для протистояння ксенофобії та виховання молодих громадян на засадах поваги до іншого. Іще одним важливим виміром є питання пам’яті спільноти та суспільства: якою мірою сучасне становище ромського населення країни обумовлене травматичним досвідом воєнних часів та як нині роми сприймають трагічне минуле, та чи сприяє історична політика держави усвідомленню суспільством уроків геноциду?
Робота конференції складатиметься з відкриття, трьох послідовних сесій та заключного круглого столу. Кожна сесія передбачає вступ модератора, доповіді кількох учасників, виступ диспутанта та запитання/обговорення. На завершення буде розглянуто та ухвалено проект резолюції конференції.
До участі в конференції запрошуються широкі кола громадськості – студенти, аспіранти, викладачі, представники мас-медіа, усі, кого цікавить доля етнічних груп України в роки Другої світової війни, проблеми колективної історичної пам’яті, історії геноциду.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]