Всеукраїнська наукова конференція "друга світова війна і доля народів україни"
23-24 червня 2005 р. у приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України відбудеться Всеукраїнська наукова конференція “Друга світова війна і доля народів України”. Організаторами конференції є Громадський комітет для вшанування пам”яті жертв Бабиного Яру, Державний комітет України у справах національностей та міграції, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, Інститут історії України НАН України, Український центр вивчення історії Голокосту.
На конференцію запрошені науковці з різних куточків України - Києва, Донецька, Чернівців, Мелітополя, Ніжина, Луцьку, Одеси, Сімферополя.
Будуть розглянуті наступні проблеми:
1. Вивчення історії народів України під час Другої світової війни.
2. Друга світова війна і загальні процеси в житті народів України.
3. Міжнаціональні відносини.
4. Національно-визвольні рухи.
5. Національне життя народів України.
6. Національна політика нацистської Німеччини на українських землях.
7. Радянська національна політика на українських землях.
8. Національна політика держав Східної Європи на українських землях
[Повні матеріали конференції (на сайті Комітету "Бабин Яр")]
Останні Новини
-
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зі своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру.