Всеукраїнська наукова конференція "друга світова війна і доля народів україни"
23-24 червня 2005 р. у приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України відбудеться Всеукраїнська наукова конференція “Друга світова війна і доля народів України”. Організаторами конференції є Громадський комітет для вшанування пам”яті жертв Бабиного Яру, Державний комітет України у справах національностей та міграції, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, Інститут історії України НАН України, Український центр вивчення історії Голокосту.
На конференцію запрошені науковці з різних куточків України - Києва, Донецька, Чернівців, Мелітополя, Ніжина, Луцьку, Одеси, Сімферополя.
Будуть розглянуті наступні проблеми:
1. Вивчення історії народів України під час Другої світової війни.
2. Друга світова війна і загальні процеси в житті народів України.
3. Міжнаціональні відносини.
4. Національно-визвольні рухи.
5. Національне життя народів України.
6. Національна політика нацистської Німеччини на українських землях.
7. Радянська національна політика на українських землях.
8. Національна політика держав Східної Європи на українських землях
[Повні матеріали конференції (на сайті Комітету "Бабин Яр")]
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]