Українська коаліція пам’яті
18 травня 2021 року була створена Українська коаліція пам'яті за ініціативи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
Раді повідомити, що й Український центр вивчення історії Голокосту став учасником цієї коаліції!
Українська коаліція пам’яті об'єднує провідні інституції складної історії та діалогу задля висвітлення колись замовчуваних, заборонених або болісних сторінок національної пам’яті. Її діяльність спрямована також на залучення громадськості до критичного переосмислення минулого, його впливу на сьогодення, формування справедливого і гуманного майбуття.
Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, засвідчив, що УКП допоможе співпрацювати всім разом: "Підняття цієї проблематики можливе тільки в демократичному середовищі. Вона була табуйована в СРСР. Пам’ять була вибіркова. Нам треба припинити боятися власного минулого'
Більше про подію можна дізнатися за посиланням https://maidanmuseum.org/uk/node/1531
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]