Касьянов Г. Past continuous: історична політика 1980-х–2000-х. Україна та сусіди. – К.: Laurus, Антропос-Логос-Фільм. – 420 с.
Георгій Володимирович Касьянов, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної академії наук України ставить у своїй праці такі питання: Як і для чого політики використовують історію? Як конструюється те, що називається «історичною пам’яттю»? Хто її «конструктори»? Як історія і колективна пам’ять стають громадянською релігією, знаряддям маніпуляції свідомістю? Як війни пам’яті транслюються у війну реальну?
Ці та інші проблеми розглянуто у книжці в рамках явища, яке має назву «історична політика». Автор подає панораму масштабних зсувів у сфері історичної політики в Україні, на посткомуністичному просторі та в Європі у 1980-ті – 2000-ні роки. Проаналізовано дії головних акторів історичної політики: держави, громадських організацій, міжнародних інститутів, засобів масової інформації, істориків. На прикладі України, внутрішніх «боїв за історію» та конфліктів із найближчими сусідами проаналізовано конфліктогенний потенціал історичної політики.
Останні Новини
-
Запрошуємо на ХVІІІ щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми проводимо ХVІІІ Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики».
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2025 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з 2025 роком! Хай цей рік принесе нашій країні Перемогу і мир!!! Нам всім наснаги, мужності, успіхів у житті та професійній діяльності!
[Докладніше] -
Публічна дискусія: «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення»
10 грудня 2024 року у виставковому центрі «Жива пам'ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася публічна дискусія «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення». Під час дискусії історики, політологи, архівісти, культурологи розглянули Голокост не лише як історичну подію, але і як явище, що має актуальні уроки для запобігання будь-яким проявам масових злочинів сьогодні. Особливу увагу було приділено ролі суспільства у протистоянні несправедливості та боротьбі за захист прав людини та відповідальності кожного за майбутнє.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше]