Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.
В гостинних стінах ІПІЕНДу зібралися більше двадцяти учасниць та учасників: вчителі з міста Києва, а також ті, хто власним коштом приїхали на семінар з Київської, Волинської, Черкаської, Хмельницької, Дніпропетровської, Рівненської, Кіровоградської областей.
Два дні це короткий час, однак за ці дні вдалося провести серію жвавих обговорень та кілька практикумів, які розкрили теми, пов’язані з історією та пам’яттю про Голокост та інші геноциди на теренах України в світовому контексті, а також методичні та етичні особливості навчання про ці теми.
Звісно ж, обговорення не минули без порівняння воєн та геноцидів минулого з сучасною війною, повномасштабним вторгненням та злочинами російських окупантів на теренах України.
Ми щиро вдячні за цей семінар всім учасницям та учасникам, французьким лекторам (які подолали довгий шлях, щоб виступити перед українськими освітянами), українським лекторам та ІПІЕНДу ім. І. Ф. Кураса за підтримку.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]