Освітній курс "Геноцид євреїв Європи" 2018: заключна зустріч
З 17 листопада 2018 року у Києві відбулася завершальна зустріч освітнього курсу для молодих науковців, присвяченого дослідженню та порівнянню культур пам'яті про тоталітарні режими України та Німеччини. Курс складався з кількох частин - триденного семінару у Києві наприкінці травня, дистанційного навчання та дослідження учасниками та учасницями особливостей культури пам'яті у різних регіонах України, підготовленого за фінансової та організаційної підтримки Будинку Ванзейської конференції відвідування Берліну та вивчення німецького досвіду пригадування нацизму у вересні та заключного етапу у Києві. Програма заходу була надзвичайно насиченою. Цього разу Центру вдалося залучити одразу двох чудових лекторок: директорку Мистецького арсеналу Olesya Ostrovska, яка говорила про досвід колективу Арсеналу в роботі зі складною історією ХХ століття, та Склокіна Ірина, що розповідала про офіційну та неофіційну пам'ять про Голокост у Радянському Союзі. Також випускники освітнього курсу попередніх років Nataliia Ivchyk, Tania Borodina та Hryhorii Starykov поділилися із учасниками, яким чином участь у курсі вплинула на їхній подальший науковий та професійний розвиток. Ми пишаємося тим, що організація NGO «CSMP «Mnemonics», яку представляє Наталя Івчик, ініціювала встановлення цього року у Рівному каменів спотикання на вшанування місцевих жертв Голокосту і саме наш курс надихнув співробітників "Мнемоніки" на здійснення такого заходу. На завершення учасники обговорили отриманий досвід і поділилися планами на майбутнє. Український центр вивчення історії Голокосту ще раз висловлює подяку всім колегам за активну участь, що зробила нашу зустріч такою продуктивною.
Останні Новини
-
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зі своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру.