"Україна: єврейські музеї та єврейська культурна спадщина в умовах війни – звіт про стан справ та зміну наративів"
У 4-6 червня в Єврейському музеї Берліну відбулась щорічна міжнародна конференція Асоціації єврейських музеїв Європи. Важливо для нас було те, що відкриття та перша пленарна сесія "Україна: єврейські музеї та єврейська культурна спадщина в умовах війни – звіт про стан справ та зміну наративів" були присвячені збереженню єврейської культурної спадщини та досліджень з юдаїки в нашій країні під час жорстокої і злочинної російської агресії та війни проти України.
Онлайн виступили вчені та фахівці музейної справи з України: директор Музею історії та культури євреїв Буковини д-р Михайло Кушнір (м. Чернівці), голова Української асоціації юдаїки д-р Євген Котляр (м. Харків), керівник УЦВІГу д-р Анатолій Подольський. Питання європейської аудиторії стосувались в першу чергу війни та російських злочинів і виходили за рамки культурного та музейного дискурсу.
Повний відеозапис панелі, присвяченій Україні доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5Z387tmP_GI
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]