«EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту»
Дев'ятеро українських та польських історикинь та істориків, дослідниць і дослідників політики пам'яті України та Польщі працювали з 11 по 13 серпня в Києві на спільному польсько-українському семінарі. Цей київський семінар став продовженням польсько-українського проекту "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту", перший семінар якого пройшов в липні у Варшаві.
За три дні учасниці та учасники семінару відвідали Національний музей історії України в Другій світовій війни, мали екскурсію Майданом та місцями Революції Гідності та відвідали інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Національний меморіальний заповідник Биківнянські могили та Бабин Яр. Серед питань, які обговорювали під час семінару, були такі, що присвячені питанню "нашої" історії та історії подій, що впливають на формування ідентичності; обговорювали конфлікти різних пам'ятей та вплив подій сучасності на сприйняття та формування комемморативних практик; а також приклади дослідження та увічнення пам'яті в невеликих громадах за їх участі.
Проект "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту" -- це нова ініціатива Асоціації єврейського історичного інституту, спрямована на зміцнення співпраці між польськими та українськими культурними установами, які займаються розвитком міжкультурного діалогу та протистоянням стереотипам, антисемітизму та расизму, та дослідженнями історії євреїв в Центральній та Східній Європі.
Проект став можливим завдяки підтримці польсько-американського Фонду Свободи в рамках програми RITA і реалізується у співпраці з музеєм POLIN та Українським центром вивчення історії Голокосту.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]