Документи з історії та культури євреїв в архівах Києва
У видавництві «Дух і Літера» вийшов путівник документів архівів Києва, що стосуються історії та культури євреїв. В рамках Project Judaica, директор проекту Д.Фішман. Наукові редактори-укладачіЄ.Меламед та М.Куповецький. Редакційна рада – Є.Півовар - співголова, Н.Басовская (Російський державний гуманітарний університет, м.Москва); Г.Боряк – співголова (Державний комітет архівів України); І.Шорш – співголова, Д.Фішман (Єврейська теологічна семінарія, Нью-Йорк); М.Веб (Інститут єврейських досліджень, Нью-Йорк). Редакційна колегія – М.Куповецький, Є.Меламед, К.Новохатський, І.Пічугін – відповідальний секретар. Редактор – Т.Хорунжа.
Цей путівник – перший із довідників які планується видати в межах міжнародного проекту «Документи з історії та культури євреїв в архівах Росії, України і Бєларусі».
Том включає в себе найбільш повні дані, які знайдено в фондах і колекціях, в державних і галузевих архівах інститутів, бібліотек і музеїв м. Києва, що стосуються культури й історії євреїв України у ХYI-ХХ-му століттях.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]